“Alustasin koostööd Merlega aasta tagasi. Jõudsin ta juurde sügava õlavigastusega, sest olin ise kodus joogat tehes vigastuse saanud valest joogaasendist ja sügav peen valu oli olnud minuga mitmeid kuid. Samuti oli aastatega saabunud teadmine, et jooga vajadus kasvab mu seest. Ja loomulikult soovisin ka, et keha paremas vormis oleks. Aga tunnistan, et olin ja praegugi olen algaja joogamaailmas. Täna lihtsalt tean kui oluline on õige asend, kannatlikkus ning, et just sulle sobivad harjutused. Jooga ei pea olema keerukas raketiteadus ja see sobib absoluutselt kõigile kehatüüpidele.
Läksime liikvele alguses vaikselt ja ettevaatlikult. Sain oma kümme harjutust esimesel kohtumisel. Tegin neid iga hommik ja õlavalu hakkas imekombel vähenema. Kolme või nelja kuu tagant muutsime kava ja ma jätkasin. Peale teist kava e umbes 4-5 kuu möödudes oli õlavalu täielikult kadunud. Ja kui novembris sain juba keerulisema e kolmanda praktika siis 8 kuu pärast oli mu füüsiline vorm täiesti uuel tasemel. Keha hakkas muutuma.
Minu keskmine joogapraktika kestab umbes 30-45 minutit. Lisaks hommikusele joogale kõnnin 6000-10000 sammu 4-6 korda nädalas, seda teen juba aastaid aga midagi muud ma ei tee.
Uue aasta algusest tuli veel üks sisemine vajadus – muuta ka toitumist, mis polnud küll otse seotud joogaga aga tänaseks on kaal oluliselt langenud ja lihtsalt kergemana on parem teha ka igasugu füüsilisi tegevusi. Kogu füüsiline keha muutus hakkab omakorda looma üldist paremat enesetunnet. Kõik on seotud.
Samuti on mul sisimas olnud eestlaslik tagasihoidlikkus ja ettevaatlikkus, et mitte minna liiga paatoslikuks ega pühalikuks. Ilmtingimata ma ei pea teadma, et mis jooga filosoofia see nüüd on ja mis stiilis joogat ma nüüd teen ja et ma ilmtingimata pean teadma iga poosi võõrapäraseid nimetusi. Pigem on see minu armas jooga-hommikvõimlemine.
Oluline on teadmine, et kui alustasin, siis harjutused ei olnud rasked, kogu protsess on olnud üli pehme ja see on võtnud maha stressi, et hommikune rutiin on raske ja ebameeldiv. Vastupidi, hommikupraktika on meeldiv, mu kehale sobiv ning samas ajaga on sellest saanud on ka vaikne sisevaatlus, kohaletulek ja joondumine – osa minu päeva algusest.”
Kristiina Kullo