HUVI JOOGA VASTU ON AGA OLED TUNDNUD, ET GRUPITUNNID EI OLE SINU JAOKS?

Vahel nii lihtsalt on, kas tervisliku olukorra tõttu või mõnel muul põhjusel, näiteks töögraafik ei võimalda käia iganädalaselt tunnis. Siis võiks Sinu jaoks lahendus olla personaalne joogapraktika, mida oskad ja saad kodus teha.

Toon mõned näited, mis tavaliselt grupitunnist erinevad:

  • Täiesti tavaline on, et inimese praktika keskendub harjutustele toolilt, sest põrandale jõudmine on esialgu välistatud. Joogat saab igal juhul teha, see ei ole takistuseks. 
  • Samuti tuleb sagedasti ette, et tunnis ei saa kasutada sõna hingamine, sest ainuüksi selle sõna kasutamine teeb kliendi ärevaks, rääkimata hingamisharjutustest. See ei ole kindlasti mitte takistus vaid tegelikult hoopis vihje, et tasub endaga tegeleda ja olukorda muuta. (Päris kindlasti saab joogaga seda muuta.) Joogat saab igal juhul teha ja sellest kasu saada.
  • Kui inimene on üldiselt terve, siis on väga efektiivne viis võtta endaga kaasa 10-15 min parajalt intensiivset praktikat, mida saab teha hotellitoas lähetuses viibides, või kodus enne zoomi koosolekut või kontorisse minnes.

Jooga tegemiseks on vajalik vaid natuke aega ja iseennast. Personaalne lähenemine tähendabki seda, et joogaterapeut leiab kliendi jaoks sobivaima (mugava) viisi liikumiste tegemiseks. Siit aga tekib küsimus, kas siis ka kasu on? Jaa, päris kindlasti on, sest ainult mugavalt ja kindlalt sooritades endale sobivaid liikumisi jõuame rahulikuma enesetundeni. Kui me teeme mõnda tegevust igapäevaselt, mille käigus näiteks saame haiget, siis on ainult aja küsimus, millal me keha juba ainuüksi mõttest sellele tegevusele kaitsesse tõmbub. 

Joogast on võimalik kasu saada seni kuni inimene hingab, ära jää kinni, et kindlasti on vaja pea peal seista või teisi kringleid sooritada. Saab ka lihtsalt!  

joogatund

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart